Sicily, vol. II – Erice

More + pláž + slnko + jedlo = obligátna letná dovolenka

Jedným z mála (ok, dvoch) výletov, ktoré sme počas válania sa na pláźi v Trapani absolvovali bolo Erice – hisotrické mestečko ležiace na hore Mount Erice vo výške asi 750 m n. m.

Hoci sa dá do mesta dostať aj bežnými dopravnými prostreidkami (auto, aubobus, taxík), my sme zvolili turisticky atraktívnejšiu lanovku (ak cestou k nej využívate MHD, poproste šoféra, aby Vás upozornil kedy vystúpiť – značenie je nulové).

Snímek 053

IMG_0475

Cesta lanovkou poskytuje nádherný pohľad na celé Trapani a okolie. A hoci na webe avizovali, že cesta trvá asi 10 minút, pri našej jazde trvala asi 20, čo mne osobne ani trochu nevadilo (Bejuša radšej sedela chrbtom k výhľadu aby sa nebála 🙂 ) Za jeden spiatočný lístok sme zaplatili €9.

V Erice je vďaka nadmorskej výške vždy o niečo chladnejšie ako dole, čo bolo pre nás príjemnou zmenou.  Šatka alebo svetrík sa občas preto môžu hodiť, rovnako ako pevná obuv.

Samotné mestečko vyzerá ako vystrihnuté zo stredovekého filmu – kamenné domčeky, kamenné dlaždičky (pevná obuv!),  úzke dvere a ešte užšie uličky. Človek nevie, čo skôr fotiť a kam skôr pozerať.

IMG_0485

IMG_0494

IMG_0508

Turisti tu ukoja svoju túžbu po suveníroch v miniobchodíkoch a po dobrom jedle (aspoň tak vyzeralo, neskúšali sme) v niektorej z množstva reštaurácii. No a ako správne cukroholičky sme si nenechali ujsť návštevu tradičnej pasticcerie.

IMG_0521

IMG_0497

IMG_0511

A potom sme sa s plnými bruchami už len prechádzali a užívali si výhľad na (skoro) celú Sicíliu.

IMG_0495

IMG_0509

IMG_0512

IMG_0528

IMG_0594

Hodnotenie atrakcie: 5/5

Nabudúce si dáme jesť!

XOXO

Nat

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s