Sicily, vol. I

More + pláž + slnko + jedlo = obligátna letná dovolenka

Prvý a tak trochu príliš všeobecný report z “letnej dovolenky”.

Ale keďže nie som úplný fanúšik bežných dovolenkových klišé (a preto, že sme chceli ísť niekam, kde sme ešte neboli) , rozhodli sme sa navštíviť Sicíliu, presnejšie menej turistické západné pobrežie.

Letenky do Trapani sme kúpili úplne neplánovane v rámci poobedia “mohli by sme ísť niekam na dovolenku, ideme len tak pozrieť ponuky”. Bratislava-Trapani, Ryanair, cena cca €170/osoba (ak by sme bookovali skôr alebo mimo hlavnú sezónu, určite by sme zohnali aj lepšiu cenu, ale aj tak celkom fajn). Keďže sme cestovali v počte 3ks, výber ubytovania bol o niečo užší, no stále sme mali na bookingu z čoho vyberať. A tak sme dali hlavy dohromady a za pomoci street view, mapy a hesla “nech to nie je tak zlé ako v Malackách” sme vybrali B&B Armando s vysokým hodnotením a prijateľnou cenou.

Transfer z letiska sme si našťastie zabezpečili vopred práve prostredníctvom Armanda, nakoľko sme pricestovali v nedeľu poobede a pozabudli na siestu (takže sme nakupovali minerálku v souvenir shope, aby sme nezomreli od smädu). Dostali sme izbu s výhľadom ako na obrázku na bookingu (juch!) a dverami ako Fantozzi.

IMG_0175

IMG_0189

IMG_0207

IMG_0210

A aké vlastne Trapani je? Neturistické. A to tak, že domáci tam uristov vlastne ani nechcú a sú nepríjemní. Škoda. Pretože architektúra, jedlo aj atmosféra mesta boli skvelé a nepotrvá dlho a turisti si sem cestu nájdu. My sme sa prevažne zdržiavali v starej časti mesta, s úzkymi uličkami a nádhernou architektúrou. Nová časť mi pripadala príliš “talianska”, asi ako Bibione ( :/ ), aj keď tunajšia shopping street stála za prechádzku.

IMG_0225 IMG_0227 IMG_0231 IMG_0289 IMG_0327

Villa Margarita

Na fotkách nádherne pôsobiaci park, naživo dosť špinavé…niečo 😀 so “zoo”, v ktorej voľne pobehovali degenerované vtáky a v klietkach sa varili morčatá a králičky.

Snímek 099  IMG_0693  IMG_0703 IMG_0709

“naša” pláž

Hoci náš apartmán bol od mora asi iba 5 minút chôdze, boli to verejné (a pre naše paninkovské očko dosť špinavé) pláže. A tak sme zapátrali a našli tú “našu” Lido Paradiso súkromnú pláž so slnečníkmi, lehátkami a najlepším bufetom ever.  Veľkým plus bolo, že pri pláži boli umelo vztvorené “zátoky”, takže sa jej vyhýbali naplavené riasy z otvoreného mora (ako sa volá fóbia z vodných rastlín?!).

IMG_0247

IMG_0586

Snímek 071

Snímek 086

IMG_0679

 

Torre di Lygny

Poslednou z turistických atrakcií, ktoré sme v Trapani absolvovali bola veža Tprre di Lygny. Mali sme šťastie a počas našej prechádzky na pobreží spievali operní umelci s orchestrom. Wow! Ale inak tam dosť fúkalo. Ale spolu so západom slnka…dokonalá gýčová dovolenková fotka.

IMG_0418

IMG_0427

IMG_0433

IMG_0449

IMG_0460

IMG_0464

Nabudúce si dáme report z historického Erice, kde sa cestuje super lanovkou a na každom rohu čakáte stredovekého rytiera na koni 🙂

 

XOXO

Nat

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s