KIMCHI MAKING II.

Vo štvrtok som sa účastnila svojho druhého kimchi making tu, v Soule. Tentokrát akciu poriadalo združenie asi 10 kostolov v Mapo (časť Soulu) a hotové kimchi bolo určené pre zmiešané rodiny a chudobné domácnosti.

Jednalo sa o oveľa väčšiu akciu ako naposledy, celkovo sa vyrobilo 18 000 kg kimchi! Za asi 2 hodiny! Tunajšie tetušky sú proste šikovné :D. My, európsky prišelci sme asi skôr zavadzali ako pomáhali, ale naša hlavná úloha dňa- nechať sa odfotiť vyšla perfektne. Ako správna celebrita som poskytla 6 rozhovorov, z toho dva na kameru a pózovala na dvoch photoshootingoch 😀 Fakt…proste také atrakcie sme boli.

Pred samotnou výrobou sme dokonca dostali spešl oblečky- pršiplášte, zásteru, teplé rukavice, gumené rukavice, sieťku na hlavu a rúšku na ústa.

No a keďže akcia sa inteligentne konala vo štvrtok ráno, magistrát nám za účasť prisľúbil odmenu- domov sme odchádzali s 10kg kimchi a darčekovou taškou (boli v nej pohľadnice!!! Juchjuchjuch! To urobilo všetkých obrovskú radosť, keďže je to mierne nedostatkový tovar).

Dokonca sme dostali aj obed- ryžu (ktorú sme si mali zaliať nejakým vývarom, čož som neurobila) s čerstvým pórom, kimchi, niečo ako huspeninu (?) a dubu- trochu traslavejšie tofu.

Jedinou nevýhodou bola zima, ale prežili sme to a mali sa véééľmi fajn. Teraz už rozdávame kimchi kde sa dá a je to fajn- mať v chladničke vlastnoručne urobené kimchi.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

P.S.: Aj posledné 3 fotky boli iba pózovaním pre fotografov 😀 Keď sme už pomaly odchádzali, znova nás navliekli do mundúrov, postavili k stolu a tvárili sme sa, že vyrábame. Tety z nás mali obrovskúradosť 😀

Dúfam, že aj vy sa máte fajn

XOXO

Nat

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s