2013 Seoul Fireworks Festival

Dnes sa v Soule konal každoročný Interational Fireworks Festival, čož je (ako sme zistili v plnej palebnej sile) pomerne významná udalosť, ktorej sa každoročne účastní okolo milióna ľudí. Áno…milión ľudí sa stretne na pomerne malom priestore, aby sa pozrelo na štyri ohňostroje. Ak vyviaznete bez zranenia, ste dieťa šťasteny. Ale pekne poporiadku.

Celý festival začal okolo 1 poobede, no to sme bojkotovali a pekne sa doma všetci učili a písali úlohy. Festival sme naplánovali na večer. No zaskočila nás rada jedného zo spolu ísť najneskôr o 3 na „hlavnú“ stanicu metra a o 5 na stanicu na druhej strane mosta. Rozhodli sme sa, že si ohňostroj pozrieme z druhej strany- menej ľudí a aj tak nad riekou vidíte všetko. Dokonca si holky kúpili karimatky aby sme nesedeli na zemi…to sme ešte nevedeli, čo nás čaká 😀

Cestou k rieke sa dav ľudí postupne DOSŤ zväčšoval, zasekával a celkovo…bolo tam proste veľa ľudí, kt. sa chceli dostať čo najbližšie. To bolo ok…Vždy som Kórejcov považovala za úctivý, slušný, tichý,… národ. Až dodnes. To ako sa oni dokážu tlačiť jeden nezažil :D.

Keď sme si konečne našli miesta na státie (no chance to sit down), slušne a potichu sme zastali, otočili sa smerom k ohňostroju a čušali. Až kým sa nezačali Kórejci neustále na nás tlačiť a posúvať nás k zábradliu mosta. Moja stratégia- stojím, ani sa nepohnem aj keď sa postavíš na hlavu a keď budeš do mňa drgať schytáš lakťa- fungovala celkom dobre, no chudák Ines…s tou tam občas slušne zamávali…a to ma už nasralo a začala som na všetkých okolitých ľudí anglicky jačať, aby sa nesprávali ako stupídne šialené stádo a či sú zvieratá 😀 Sem-tam padlo aj fucking idiots a podobne 😀 Celkom sa spolieham na to, že mi väčšinou nerozumeli, keďže moc anglicky nevedia..no aj tak 😀 Musím ale povedať, že náš európsky pôvod nám bol tentokrát veľmi užitočný- poprvé sme o dosť vyšší ako Kórejci, takže sme pekne videli, pekne fotili,…a podruhé miestna polícia, ktorá divákov organizovala zjavne nehovorila anglicky, my sme nehovorili kórejsky…takže zatiaľ čo všetkých našich spolusledujúcich neustále posielali viac a viac na most aby nezavadzali, nás nechali stáť skoro na prechode pre chodcov… 2:0 pre Európu 😀 Inak autá  na moste pod nami normálne zastavovali na krajnici, posádky vystupovali, a dívali sa na ohňostroj tiež. A policajtovi to bolo jedno 😀 A potom, že sú tu všade zápchy…

A čo samotné ohňostroje? Videli sme tri zo štyroch plánovaných…prvý bol celkom obyčný, silvestrovská nuda, druhý bol neskutočný- ohňostrojové kvety, smajlíky, hviezdy…super…tretí už bol celkom nuda s pár svetlými okamihmi… Kórejci však boli zjavne natešenejší ako my a pri každej väčšej svetlici nasledovalo zborové óóó úúú ááá…a štvrtý sme už bojkotovali.

Chceli sme totiž odísť skôr, ako zvyšných 1 999 997 ľudí…pretože si viete predstaviť, ako by to vyzeralo v metre…mali sme obrovské šťastie, že sme sa do vlaku dostali asi 10 minút pred hlavným návalom, nečakali sme, vozne boli pomerne prázdne…a domov sme prišli bez ujmi.

XOXO

Nat

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s